Rychlé odkazy
 
Kdo jsme
Světová rada míru odsuzuje současné raketové útoky USA na cíle v Sýrii

 Prohlášení Světové rady míru k raketovému

útoku USA na cíle v Sýrii. 

Světová rada míru odsuzuje současné raketové útoky USA nacíle v Sýrii jako akt další

eskalace imperialistické intervence v Sýrii a celém regionu.Jedná se o zločin, jehož záminkou je údajné použití chemických zbraní syrskou armádou ve městěKhan Sheikhoun blízko Idlibu.

 

Bombardování Sýrie ze strany USA nepředstavuje pouzeporušení principů Charty OSN, ale také pokračování politiky předchozích vlád USA, nynísledované vládou prezidenta Donalda Trumpa. Poté, co vytvořili, vycvičili a financovali žoldáckéozbrojené skupiny tzv. Islámského státu a dalších, poskytují nyní USA, NATO aEvropská unie, společně se svými spojenci v regionu, podobně jako opakovaně v minulosti, svoupodporu ozbrojeným teroristickým silám skrze útoky na syrskou armádu. Za těmitoútoky jsou plány na vytvoření „Velkého Středního východu“, ve kterém by imperialismusovládal energetické zdroje a ve kterém by existovali jím dosazené režimy v nových hranicích.

 

Světová rada míru vyjadřuje svou solidaritu s národyStředního východu a podporuje jejich právo na to, aby mohly svobodně rozhodnout o své budoucnostibez jakéhokoliv zahraničního  vměšování.


Světová rada míru odsuzuje pokrytectví a dvojímorálku imperialistů, kteří

podporují a páchají útoky proti celým národům, nutícestatisíce lidí, aby se staly uprchlíky, zatímco „roní slzy“ nad osudy lidí, kteří jimi bylipřinuceni utéct ze svých domovů, aby si zachránili své životy.

 

Světová rada míruvyzývá své členy a přátele, aby odsoudili imperialistickou intervenci naStředním východě a vyjádřili svou solidaritu s národy, které jsou jejími oběťmi.

 

Sekretariát Světové rady míru, 7. dubna 2017

 

 

 

Založeno dne: 09/04/2017 14:24:06