Počet článků v archivu: 29
Další Poslední
 
Mezinárodní styky
Prohlášení Světové rady míru k rezoluci Rady bezpečnosti OSN týkající se KLDR

Prohlášení Světové rady míru k rezoluci Rady bezpečnosti OSNtýkající se KLDR

Světová rada míru vyjadřujesvé vážné znepokojení nad nedávno schválenou rezolucí Rady bezpečnostiOrganizace spojených národů číslo 2371/2017 ze dne 5. srpna 2017 o uloženínových sankcí vůči Korejské lidově demokratické republice a jejímu lidu.

Světová rada míru stojí pevněza právem korejského lidu rozhodovat samostatně a bez jakéhokoli zahraničníhozásahu o své budoucnosti a odmítá hrozby vlády Spojených států amerických ajejích regionálních spojenců proti suverenitě Korejské lidově demokratickérepubliky.

Světová rada míru odsuzuje nová vojenská cvičení Spojených států amerických, Jižní Koreje aJaponska v této oblasti, stejně jako vojenskou přítomnost více než 28 000amerických vojáků na jihu Korejského poloostrova. Umístění americkéhoprotiraketového sytému THAAD v Jižní Koreji představuje další vystupňovánístrategie vyhrožování, vycházející z možnosti prvního útoku bez možnostiodvety.

Světová rada míru usiluje o zákazvšech jaderných zbraní ve světě, odmítá však jednostrannou propagandu proti"jadernému programu" Korejské lidově demokratické republiky. ZároveňSvětová rada míru podporuje a požaduje mírové urovnání sporů mezi Spojenýmistáty americkými a Korejskou lidově demokratickou republikou a nahrazení dohodyo příměří z roku 1953 komplexní mírovou dohodou obou stran.

Světová rada míru nesouhlasís dalšími sankcemi proti Korejské lidově demokratické republice, kteréslouží k trýznění korejského lidu a jsou ve skutečnosti formou agrese ipřípravy na možnou vojenskou intervenci, podobně jako v případech Iráku aLibye.

Legitimní obavy Korejskélidově demokratické republiky nemohou být potlačeny sankcemi a hrozbami, snahouumlčet lid a vnucením geostrategické kontroly imperialistické dominance, kteráznamená skutečnou hrozbu pro mír a stabilitu v regionu. Zvláště v těchto dnechSvětová rada míru připomíná, že Spojené státy americké jsou nejen jedinou zemí,která kdy použila atomové bomby při zločinu v Hirošimě a Nagasaki před 72lety, ale zároveň i státem, který dokonce ani dnes neodmítá možnost prvníhoúderu jadernými zbraněmi.

Světová rada míru potvrzujesvou podporu korejskému lidu v jeho zápase proti imperialismu, za obranusvé suverenity, za demilitarizaci a jaderné odzbrojení v regionu a zanezávislé a mírové znovusjednocení Koreje.

Organizace spojených národůby měla respektovat a bránit zásady své zakládající Charty a neporušovat je!

Sekretariát Světovérady míru, 9. srpna 2017

Založeno dne: 19/08/2017 15:41:20