Počet článků v archivu: 7
 
Náš vztah k armádě
Švýcaři se nespoléhají ani na EU ani na NATO


Švýcarsko -  země se sedmimilionovou populacímá armádu o síle 1.365.220 vojáků (údaj z roku 2010). Profesionálních je z nichpouze 3,600 příslušníků letectva, speciálních jednotek a výcvikovýchinstruktorů. Ostatní jsou příslušníci milice. Každý dospělý muž při dosaženívěku 19 let „vyfasuje“ od státu erární automatickou útočnou pušku SiG 550 neboSiG 751 a pistoli Glock 21a k ním tisíc kusů nábojů. K tomu kompletní výstroj.Od uniforem, bot, stanu, lopaty až po kolo. Tuto základní výzbroj a výstroj mádoma každý voják, který absolvuje základní výcvik v délce 18 až 21 týdnů (podledruhu zbraně). 

Více než milion tři sta tisíc vojáků jsou Švýcaři schopni mobilizovat do plnébojové pohotovosti během 12 hodin. Což je světový unikát.

Pro netrestané muže je služba povinná. Pro ženy je otevřená dobrovolně. Ten,kdo sloužit ve zbrani odmítne nebo nemůže (ze zdravotních důvodů nebo proto, žebyl trestán pro úmyslný trestný čin) musí počítat se službou v civilní obraně advouprocentní přirážkou k platným sazbám daně z příjmů. Aby platil na ty, kdoslouží vlasti.

Kromě základního výcviku se každý Švýcar ve věku 19 až 42 let musí zúčastňovatcvičení nebo bojového nasazení v rozsahu 3 týdnů každý rok. Již druhým rokem sev rámci tohoto systému Švýcaři střídají ve třídenních až týdenních intervalechpři ochraně svých hranic. Hranice Švýcarska jsou fakticky obloženy vojáky vpalpostech. Zastavují všechny, kteří by chtěli hranici překročit jinde, než jelegální hraniční přechod. Každého, kdo by chtěl nelegálně proniknout doŠvýcarska „po zuby ozbrojená“ skupina vojáků vykáže. A troufám si říci, že byneváhali střílet ani vteřinu. A v případě střelby by za vojákem stál celýnárod.

Na vlnu migrantů se Švýcaři jako jedinív Evropě začali připravovat již v roce 2012. Jejich zpravodajské službyvyhodnotily toto riziko jako akutní. Což ostatně služby dalších zemí taky. Narozdíl od nás a celé EU, však Švýcaři jako jediní adekvátně zareagovali. V roce2012 uspořádali cvičení Stabilo Due v rámci něhož cvičně uzavřeli hranice sFrancií. Tehdy Francie vznesla diplomatickou cestou protestní nótu. Z níž siovšem Švýcaři nic nedělali. V roce 2013 již cvičili uzavření veškerých hranic vrámci akce Duplex Barbara. Opět za hlasitého brblání – tentokrát z Bruselu, žeto narušuje Schengenský prostor jehož je Švýcarskou součástí. A pak to přišlo.V roce 2014 se počet ilegální imigrantů proudících ročně do Evropy přehoupl dostatisícových hodnot. V rámci série cvičení Conex Švýcaři zřídili soustavupalpostů, které jsou schopny pokrýt palbou celou hranici. Když loni na pozváníněmecké kancléřky Merkelové vyrazili do Evropy miliony imigrantů, tak Švýcařipřešli na trvalé střežení hranic. Všichni příslušníci armády se při tomstřídají. Brusel a okolní státy raději „drží hubu“. Protože mají svých starostídost. Právě s těmi miliony migrantů, z nichž mnozí znásilňují, kradou a vraždí.

Švýcaři se nespoléhají ani na EU ani na NATO, ale pouze sami na sebe. A svojizemi si brání. Ukazuje se, že obě uvedené organizace jsou v tomto ohledu kničemu. EU, která chce všechny občany v rámci nové směrnice odzbrojit, je spíšena škodu.

Jedině švýcarská cesta se ukázala jako účinná. Ano, je drahá. Švýcaři dávají naobranu 1% svého HDP, které je ale šestkrát vyšší než to naše. Ale dávají dotoho hlavně sebe a svůj čas. Asi jako jediní v Evropě totiž chápou, že nikdojiný to za ně neudělá. Každý Švýcar se zapojuje. Protože žádný z nich nechce,aby jim kdokoli nezvaný přišel vykrást dům nebo znásilnit ženu či dceru, tak sestřídají, aby je vůbec nepustili do země. Jiná účinná cesta není. Je alepravda, že tam nemají žádného Sobotku, Prouzu, Dienstbiera, Šabatovou, Stropnického,Pelikána nebo Merkelovou. Nebo možná právě proto je tam nemají. A mají domaklid   !!!!

Vystavil Ivan David 22:32:00 

 

Založeno dne: 08/10/2017 18:16:35