Počet článků v archivu: 50
Další Poslední
 
Vztah k nato
Po návštěvě STREČNA - R. Bukuvjan

Promiňte zanevyžádaný mail, ale mám potřebu Vám sdělit svůj názor. Nemusíte se mnousouhlasit a ani další řádky číst. Jen Vás pokládám za dobré přátele, kteří byměli vědět jak smýšlím a co mě trápí. Vlastně nečekám ani Vaši reakci.

Byl jsem začátkemzáří na Strečně na výročí SNP a bojů proti Banderovcům. Proti Němcům bojovalo37 národů a národností, ale skutečně žádný Američan. Mluvil jsem s tamnímilidmi a ti mi vyprávěli jaké byly v té době nálety Američanů na Pováží. mj.bombardovali i zajetecký tábor tuším v Trenčíně, odkud pak uprchlo hodnězahraničních vojáků, kteří v SNP na slovenské straně bojovali.
Ano je to přesnětak jak se píše v nadpisu tohoto článku. USA tuto metodu používají už od 2. sv.války a jedou ji jak přes kopírák. "Humanitární" bombardování bezohledu na to jestli bomby padají na vojenské cíle. Hlavní záměr je zničittovárny, infrastrukturu a způsobit co největší materiální škody. Ztráty naživotech civilního obyvatelstva nejsou vůbec důležité. Následně vystupují jakopřátelé, osvoboditelé a šiřitelé demokracie. Usurpují si veškeré zásluhy. A poprojevených díkuvzdání štědře poskytují humanitární pomoc. Ovšem za tvrdéúroky.
Je potřeba aleříci, že ve Spojených státech žijí miliony obyčejných lidí s obyčejnýmistarostmi, kdy mnoho z nich jen tuší, že existuje Evropa, ale kdo v ní žijenemají už neví. Jsou zde vědci, vzdělaní lidé, světové kapacity, kteří ale doUSA  povětšinou z té Evropy přišly. A ti jsou bohužel zpracovaní svougarniturou, která je nasměruje kam potřebuje. A oni si dají ruku na srdce ajako ty ovce jdou, ani neví proč.
Mám ale namysli jiné USA, militantní. Ty tvoří pár rodin s ohromným bohatstvím a mocí,které jsou přesvědčeny, že musí skutečně ovládat celý svět. Dosud se jim tocelkem daří až na Rusko a Čínu. Předci těchto rodin  zakladateli USA -byli ekonomičtí uprchlíci, snílci, rychloživkové, gauneři, zloději, vrazi. Vyhladilipůvodní obyvatelstvo, vozili si na práci otroky a nemají žádnou úctu k životuostatních lidí na planetě. Zbohatli na tom co dnes nazýváme organizovanýmzločinem a hospodářskou kriminalitou.

USAspotřebovává v rámci své prosperity 50% veškeré na světě vyrobené energie aameričané (a to ani ti obyčejní) si svou "životní úroveň" v žádnémpřípadě nedají vzít. Co chtějí v lepším případě koupí, uplatí a když to nejdepo dobrém ukradnou, zotročí, zmanipulují, udělají všechno proto, aby i za cenunásilí a válek prosadily své zájmů. Je to jejich hlavní náplň života aprosperity. Proto jsou schopni udělat cokoli, dokonce obhájit hrozbu terorizmu,záměrně ji rozpoutat a živit. Osobně věřím tomu, že 11. září  bylplánovaný, pečlivě připravený akt a Usáma Bin Ládin žije v klidu v Americeněkde poblíž ranče Buschových. Co na tom že umřelo 3500 lidí - vlastníchAmeričanů. Co je to proti ztrátám na životech ve všech novodobých válkách,které USA rozpoutali a ještě rozpoutají, když to někomu přinese peníze a moc.

Na závěr sidovolím svůj pohled, výzvu a poučení. Prosím nebuďte ovce, nenechte se v rámcipseudo demokracie stříhat. Přemýšlejte. Z jedné strany se na nás valí Spojenéstáty a z druhé Islám poslaný k nám právě těmi Spojenými státy. Když tyto sílybudou potřebovat, převálcují nás, zotročí, zabijí, umučí. Dělají to tak pocelém světě, proč by měla být Evropa výjimkou. Prosím, nenechte se zmástpropagandou, že nic nehrozí. Ano, válka v globálním měřítku ne, ale osvědčilyse lokální, občanské války. Poslední na Ukrajině se snahou zatáhnout dokonfliktu Rusko. Zatím jim to moc nevychází. Nyní sázejí na občanskou válku vEvropě, názorově rozdělenou imigrací. Stačí málo a budou na nás zase padatbomby made in USA jako za druhé války a novodobě v Jugoslávii, Sýrii, Lybii a bůhvíkde ještě a až bude po všem, budou USA pod záštitou OSN hrát roli osvoboditelů.
Šílené na tomvšem je, že ono profláknuté "Chléb a hry" platí po tisíciletí a dnestím spíše. Že jim ten primitivní scénář celý svět doslova žere a je až směšné,na co se nechají někteří lidé dnes utáhnout. Ať už ti obyčení nebo i ti covládnou.
Nevěřím, že to semnou někdo z druhé strany oceánu myslí dobře.

Hezký den R.

 
...mají stále stejný scénář: obsadit, vybombardovat, nebopřevrat!!!...Harabin sa opýtal americkýchdiplomatov z karavanu, kam môže položiť veniec americkým vojakom, čo padli vSNP
                                                     Bardejov 30. augusta2018

 Misiaamerického karavanu, ktorá sa vybrala po stopách hrdinov SNP, aby si uctilaspoločné víťazstvo v povstaní nad nacizmom, navštívila postupne 26 slovenskýchmiest spojených s touto udalosťou. Turné vyvrcholilo 29. 8. na ústrednýchoslavách SNP v Banskej Bystrici.

 S americkým karavanom sapočas jarmoku v Bardejove stretol aj kandidát na prezidenta, sudca Najvyššiehosúdu Štefan Harabin. Ten využil príležitosť a opýtal sa priamo jedného zozástupcov americkej misie na účasť Američanov v Slovenskom národnom povstaní:

Harabin: Ja som bol minule naDukle, kládol som tam vence, ale tam americkí vojaci nie sú…

Zástupca USA: NaDukle nie sú, áno, máte pravdu.

Harabin: Lebo v nedeľu sombol v Čirči, tam sme tiež kládli vence k pomníku SNP, ale ani tam americkývojak nebol.

Zástupca USA: …

Harabin:  Tak mi aspoňpovedzte, prečo Američania bombardovali Petrochem Dubová, Apollo, prečobombardovali Nitru, Nové Zámky, viete, koľko tam bolo mŕtvych?

Zástupca USA: Tobola, samozrejme, chyba.

Harabin: Tak to sú tiehistorické americko-slovenské vzťahy?

Zástupca USA: Viete,bola vojna, vo vojne sa robia chyby a zomierajú nevinní ľudia.

Harabin: Vo vojne sa ale ajúčelovo zabíja. No napriek tomu by som chcel ísť položiť vence tým americkýmvojakom padlým v SNP.

Zástupca USA: No,dobrá príležitosť je ísť do Polomky, kde je pomník vojakom z misie OSS, ktoríboli vyslaní na pomoc SNP.

Harabin: A koľko ich tam je?

Zástupca USA: Takpočty nie sú dôležité…

Harabin sa ďalej opýtal aj na bombardovanie Juhoslávie, ktorépostihlo aj Slovákov z Vojvodiny.

Harabin: A mali Američaniasúhlas na bombardovanie Srbov od Bezpečnostnej rady OSN? Lebo tam máme aj svojukomunitu Slovákov, čo žijú vo Vojvodine. Takže sa to týka ajslovensko-amerických vzťahov.

Zástupca USA: Takto bol zase následok toho, že Srbi vraždili iných nevinných ľudí.

Harabin: Koho vraždili Srbi?Srbi chránili svoj štát. Napadol Miloševič USA? Alebo Britániu, Nemecko,Francúzsko? Veď tam boli už vtedy teroristické moslimské bandy.

Zástupca USA: Aletáto výstava sa týka slovensko-amerických vzťahov.

Harabin: No veď preto tohovorím, že Američania ako prvých bombardovali Slovákov vo Vojvodine a zato sazatiaľ neospravedlnili. Taktiež zabili cez vojnu Slovákov v Nitre, Novýchzámkoch.

Zástupca USA: VNových Zámkoch bol dôležitý železničný uzol.

Harabin: No ale nebolo trebazabíjať Slovákov civilistov.

Zástupca USA: Nosamozrejme že sa udejú aj také veci.

Harabin: No ja som len chcelísť položiť tie vence a vedieť, koľko zomrelo Američanov v povstaní a koľkoSlovákov Američania zabili pri bombardovaní, aby sme porovnávali tie počty,lebo každý ľudský život je dôležitý, ukončil dialóg Štefan Harabin a vrátil sana bardejovský jarmok.

Ku koncu vojny, keď už bola situácia jasná, podnikli USA náletyna bratislavský závod Apollo. Po Apolle jednotky 15. americkej leteckej armádyv priebehu nasledujúcich týždňov zhodili letecké bomby na Bratislavu, Nitru,Dubnicu nad Váhom, Dubovú, Malacky – Nový Dvor, Komárno, Nové Zámky,Ružomberok, Medveďovo, Považskú Bystricu a Sládkovičovo.

Bombardovanie Slovenska v číslach:

– Podľa hrubých odhadov prišlo pri leteckýchnáletoch o život 7- až 8-tisíc civilistov nachádzajúcich sa na území dnešnejSlovenskej republiky.

– Presné materiálne škody leteckých náletovsa nedajú vyčísliť. V roku 1947 však boli celkové vojnové škody vyčíslené na114,5 miliardy Kčs, pričom pod najpodstatnejšiu časť z nich sa podpísalo právebombardovanie.

– Na najzničenejšie slovenské mesto – NovéZámky – dopadlo celkovo 817 ton bômb. O život prišlo 4 000 ľudí.

– Pred bombardovaním bolo v meste 3 394bytových domov, z ktorých bolo zasiahnutých až 2 023. Bez prístrešia v NovýchZámkoch zostalo 5 828 obyvateľov mesta.

– V Nitre prišlo o život 332 civilistov a 13vojakov, celkovo bolo zničených 48 budov, 289 bolo silne poškodených.

– Po bombardovaní Apolla zahynulo najmenej181 ľudí, továreň bola zničená na 80 percent. Škoda bola vyčíslená na 319miliónov slovenských korún.

Založeno dne: 07/09/2018 11:19:33