Počet článků v archivu: 9
 
Náš vztah k válkám
Libye zpět do doby kamenné.

 60.000 libyjských civilistůzabito v „nejúspěšnější“válce v historii NATO.

 

Největší úspěch? NATO je hrdé na úspěch v Líbyi při němž bylizabity tisíce.

 

Spolu s  Kaddáfihosmrtí a vojenským úspěchem, který byl nyní dokončen, NATO deklarovalo svojispoluúčast v Libyjské válce jako jeden z největších úspěchů ve svéhistorii.

Příčiny války a totální zničenízemě válkou vyvolávají otázku o důvodu vyhlašování „ úspěchu“. Ukončenívojenských operací v Libyi bylo slibováno již na minulý týden. Generálnísekretář Rassmusen tento termín upřesnil na 31.10.t.r. o čemž  informovala ve své zprávě  agentura Associated Press ( AP). Totoupřesnění Rassmusena přišlo den po zasedání Rady Bezpečnosti OSN na němž bylapřijata rezoluce o ukončení bezletové zóny nad Libií.

Prezident Obama  komentoval ukončení válečných operací v Libyislovy: „ válka nás stála jen

miliardu – ale žádný život vojákaUSA“. ( mrtví Libyjští civilisté jej nezajímají pozn.překl.).

Cena úspěchu.

Již 31.3.t.r. biskup GiovanniMartineli – apoštolský vikář v Tripolisu oznámil že tzv. „ humanitárníletecká ochrana civilistů“ stála již životy civilních osob v oblastiTripolisu.

Server Pontifical MissionSocieties informoval, že v prostoru Buslim se při bombardování zřítily budovy a při tom zahynulo více jak 40civilních osob. V září oznámil ministr zdravotnictví Libyjské vlády, že odpočátku války bylo již zabito 30.000 lidí a 50.000 bylo zraněno a upozornil, žeskutečná čísla budou větší. Již v září prohlásil nezávislý novinář ThomasC. Mountain, který žije v Africe a byl členem první mírové delegacev Libyi v roce 1987, že NATO svrhlo na  Libyi na 30.000 bomb a každá z nichzabila v průměru minimálně 2 lidi – což = 60.000 lidských životů –civilistů. Podobně Moussa Ibrahim bývalý mluvčí Kaddáfiho uvedlv telefonickém rozhovoru s REUTERS, že v posledních 17 dnechbylo více než 2.000 obyvatel SIRTY zabito při leteckých útocích NATO.

Asi nikdy nebude známo kolik přesně lidí zemřelo vinou „ nejúspěšnějšíoperace NATO v jeho historii“.

 

Země je v ruinách.

Podle aktivisty palestinské humanitární  organizace pro lidská práva Shawan Tabarin „válečné operace NATO v Libyi zničily vše, nejenom Kaddáfijo a jeho režim,ale celou zemi i společnost“.

Agentka MI5 ANNIE MACHON šla vesvém sdělení pro REUTERS dále a uvedla, že „intervence NATO vrhla Libyi zpět dodoby kamenné“.

„ Měli bezplatné vzdělání,zdravotnictví, mohli studovat v zahraničí zdarma, když se brali dostalimanželé finanční podporu – byt zdarma, měli další bezplatné výhody. Byli na tommnohem lépe než ostatní obyvatelé Afriky, měli nejvyšší životní úroveň. Nyní po humanitární intervenci NATO avinou silného bombardování byla zcela zničena infrastruktura  a Libye byla vržena zpět do doby kamenné“ –řekla dále MACHON.

„ Nebudou mít předchozí kvalituživota. Ženy nebudou mít svá dřívější práva. Životní standard v Libyi mohl dále stoupat a být rovnocennýjako v USA nebo Velké Britanii. Nová vláda v Libyi nebude mítdostatečný vliv a kontrolu  na celé územíLibye. Nerostné bohatství Libye budou vysávat západní korporace akoncerny.  Vzniká velké nebezpečíproliference zbraní  a reálné nebezpečíohrožení míru a bezpečnosti v regionu.“ Cituje dále REUTERS.

 

TO JE  TEDY  VÝSLEDEK OCHRANY  CIVILNÍHO  OBYVATELSTVA PŘED  ZLÝM DIKTÁTOREM  KADDÁFÍM. KDO  VRÁTÍ  ZEMI DŘÍVĚJŠÍ  PROSPERITU  KDO BUDE  HRADIT   ŠKODY ?!

 

Překlad: Bu-Lik

Založeno dne: 09/11/2011 14:03:30